Квиток на новий атракціон для дорослих городян коштуватиме до 50 грн, а для дітей – 30 грн.
Про це пише Тетяна Мартинова у свіжому номері газети «Вечірні Черкаси» за 12 грудня.
Десять років міська влада обіцяла повернути городянам демонтований ще 2008 року атракціон. Минулого тижня в Черкаському парку «Сосновий бір» почали встановлювати саму конструкцію колеса огляду. Вже встановили центральну вісь та вісім опор каруселі. У комунальному підприємстві «Дирекція парків» обіцяють презентувати оновлений атракціон навесні 2019 року, у переддень відкриття паркового сезону.
Монтажні роботи взимку насторожили декого із черкащан, мовляв, як можна встановлювати таку масштабну конструкцію на мерзлий ґрунт. У «Дирекції парків» заспокоюють: фундамент під колесо огляду почали заливати ще влітку цього року. У жовтні директор комунального підприємства Володимир Стойко звітувався: вже залито дві плити фундаменту та вісім підставок під опори, розпочато роботи з підведення електромереж до атракціону. Минулого тижня у «Дирекції парків» розповіли, що почали встановлювати опори для колеса огляду.
– Встановили частину атракціону, а саме: вісім опор та центральну вісь. Навесні заплановано монтаж самого колеса з кабінками, – написав на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» директор комунального підприємства Володимир Стойко.
Нове колесо огляду масштабами не перевищуватиме свого попередника. Воно встановлено на тому ж самому місці, де стояв колишній атракціон, висота нового колеса становитиме 30 метрів, воно матиме 20 кабінок, кожна з яких розрахована на 4 особи. Важитиме конструкція 9 тонн. Загальна вартість установки колеса огляду з майданчиком – близько 10,5 млн грн. У тендері на закупівлю атракціону виграло вінницьке підприємство «Сармат», яке спеціалізується на виготовленні таких атракціонів. Подібні атракціони від цього виробника стоять у кількох містах України. У тендері на будівництво майданчика перемогло ТОВ «Аіда». За попередніми підрахунками, вартість квитка на колесо огляду для дорослих становитиме максимум 50 грн, а для дітей – 30 грн.
Для встановлення оглядового колеса у Черкасах ще в радянські часи було обране унікальне місце – схили Дніпра. З висоти атракціону відкривався неймовірний вид на Кременчуцьке водосховище та Черкаську дамбу. Нове ж колесо не лише дозволятиме городянам милуватися краєвидами Дніпра, а й саме стане окрасою міста. Підсвічене 1700 лед-лампами у нічний час, черкаське колесо буде видно, мабуть, того боку дамби.
Сьогодні місцеві політики ділять між собою заслугу появи в Черкасах колеса огляду. Представники «Свободи» приписують лаври собі, колишній директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький нагадує і про свій внесок. Найважливіше, аби колесо було встановлено надійно і з дотриманням усіх норм задля безпечного дозвілля городян. Так воно зможе прослужити не один десяток років і ще багато поколінь з вдячністю згадуватимуть тих, хто встановив цей атракціон для міста.
Довідка. Черкаське колесо огляду демонтували десять років тому. На той час воно радувало городян вже 40 років. Демонтували його через зношеність конструкції. Перевірити атракціони тодішню черкаську міську владу підштовхнули нещасні випадки, що трапилися на подібних атракціонах у інших містах України. «Ми звернулися у Черкаський експертно-технічний центр випробувальної лабораторії технічної діагностики та контролю і отримали висновок, що метал на колесі огляду зношено на 20%. Ми не могли надалі його експлуатувати, тому звернулися до міськради і отримали згоду від депутатів списати його», – пригадує тодішній директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький.
Металеву конструкцію здали на брухт. 2016 року депутати міськради виділили кошти на нове колесо.